Yılbaşı Kuzey Işıkları Turu (Lapland)

1.GÜN (29.12.2019) İSTANBUL – ROVANİEMİ – İGLOO OTEL

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer.Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali ProntoPlus kontuarında saat 08:20’de buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:20’de Rovaniemi’ye hareket. Yerel saat ile 13:35’te varış. Rovaniemi , Kuzey Kutup dairesinin geçtiği Fin şehirlerinden biridir ve aynı zamanda  Santa’nın evi olduğu söylenen Santa Clause Village’a ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca ekinoks ( Ekim-Mart arası ) döneminde kuzey ışıkları görülebilmektedir. Aynı zamanda 1998 yapımı “ Lovers of the Arctric Circle “ filmi burada çekilmiş ve 2006 Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan grup Lordi Fin Hard Rock grubunun yaşadığı şehirdir. Saat 08:40’da varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile yaklaşık yarım saatlik kar manzaralı yolculuğumuzun ardından Kuzey Kutup dairesinin Noel Baba Köyüne varıyoruz..Bu çok renkli köyde bulunan postaneden dostlarınıza kart postal gönderebilir , her gün çocukları görmek için gelen Noel Baba ile hatıra fotoğrafı çektirebilirsiniz. Gezimizin ardından buradaki üstü cam igloo odamıza yerleşiyoruz. Öğleden sonra  üstü cam İgloo’nuzun keyfini çıkarmak için serbest zaman. Akşam yemeğimizi İgloo’muzun restoranında alacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (30.12.2019)REN GEYİĞİ SAFARİSİ – HUSKY KIZAK SAFARİSİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Rovaniemi’nin en göz alıcı çiftliklerinden biri olan Arctic Geyik çiftliğine gidiyoruz. Burada yapacağımız keyifli geyik kızağı sürüşümüzün ardından ( 30 dk sürmektedir)  Kota adı verilen ahşap bir evin içerisinde çiftlik sahibinin bölge ile ilgili verdiği bilgileri dinleyecek ve Lapon usulü atıştırmalıklar ve sıcak içeceklerimiz ile öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında Husky köpek çiftliğine gidiyoruz. Burada kendi takımımızdaki Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz. Koşmayı çok seven bu sevimli köpeklerin kilometrelerce koştukları halde hala ne kadar enerji dolu olduklarına şaşıracaksınız. Kızak gezimiz yaklaşık 30 dakika sürecektir. ( hava durumu ve katılımcıların sürüş becerisi süreyi etkileyebilir) Turumuz sonrası Rovaniemi’deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (31.12.2019) KAR MOTORU SAFARİSİ VE BUZDA BALIK TUT

Otelde alacağımız kahvaltının ardından öğlene doğru özel kar araçları ile arktik ormanın derinliklerine doğru maceralı bir yolculuğa çıkacağız. Yaklaşık 2 saatlik sürüş deneyimiz sonrasında  yerli halkın en büyük hobilerinden biri olan buz gölünde balık tutma deneyimini uzmanından dinledikten sonra kendi balığımızı buzda tutmaya çalışacağız. Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman. Yılbaşı yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

***MUTLU YILLAR***

4.GÜN (01.01.2020)BUZKIRAN GEMİSİ – KUZEY IŞIKLARI TURU

Yeni yılın ilk sabahında otelde alacağımız kahvaltı sonrası yeni bir maceralı aktiviteye katılmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Rovaniemi’nin 170 km uzağında bulunan İsveç’in Kalix şehrine saat 11:00’da hareket edeceğiz. Yolculuğumuz sırasında İsveç –Finlandiya sınırını geçerek Axelsvik limanına varıyoruz. Dünyanın en büyük turistik buzkıran gemisi ile yapacağımız 3 saatlik yolculuk sırasında donmuş denizin üzerindeki buzların nasıl kırıldığına şahit olacaksınız ve burada National Geographic tarafından ölmeden denenmesi buzda  yüzme deneyimini yaşayacaksınız. Turumuzun ardından öğle yemeğimizi İsveç’in balıkçı kasabası olan Kullolaforsen’de alacağız. Sonrasında Rovaniemi’deki otelimize dönüyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğinin ardından özel aracımız ile kuzey ışıklarını kovalamak üzere arktik ormanın içine doğru kısa bir yolculuğa çıkacağız. Şansımız varsa kuzey ışıklarını yaklayabiliriz. Sonrasında konaklama otelimizde.

5.GÜN (02.01.2020)ROVANİEMİ (BUZ OTEL) – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından öğlene doğru Snowman Buz otelini ziyaret edeceğiz. Her sene çeşitli konseptlerde buzdan heykeller ile bezenen buz otelin konaklama yapılabilen odalarını da görebileceğiz. Ayrıca otelin buzdan yapılmış restoranında öğle yemeğimizi alacağız. Gezimiz sonrası hava limanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1750 sefer sayılı uçuşu ile saat 17:00’de İstanbul’a hareket. Saat 22:15’te istanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
29.12.2019-02.01.2020
4 Gece-5 Gün
4* Hotel
3199 € 4149 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Evinizden Atatürk Havalimanı gidiş –dönüş özel transfer ( İstanbul –Ankara –Adana –İzmir – Antalya’da geçerlidir.)
 • Türk Havayolları ile İstanbul / Rovaniemi / İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Rovaniemi’de 1 gece Üstü cam İgloo  otelde yarım pansiyon konaklama ( kahvaltı ve akşam yemeği )
 • Rovaniemi’de 3 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Rovaniemi’de otelde 2 gece Akşam yemeği
 • Turlar esnasında alınacak 3 öğle yemeği
 • Ren Geyiği çiftliği ve kızak turu ( 30 dakika)
 • Husky Çiftliği ve kızak turu (30 dakika)
 • Snow mobil ile kar safarisi ve buzda balık tutma turu
 • Buzkıran gemisi ile yolculuk
 • Buz otel ziyareti
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Lokal rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

*ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik – Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı – Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Vize  (120 Euro )
 • Seyahat Güvence Paketi

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Nişantaşı Travel’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Nişantaşı Travel, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Nişantaşı Travel havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Nişantaşı Travel hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Nişantaşı Travel force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.