Uber İstanbul İçin Kritik Kararı Duyurdu!

Uber, Uber XL faaliyetlerini İstanbul’da durdurma kararı aldı.

Mobil uygulama ile hizmet veren Uber, İstanbul’da VIP minibüs hizmeti olarak sunduğu Uber XL faaliyetlerini bugün itibariyle durdurdu. Uygulamada sarı ve turkuaz taksi hizmetleri şimdilik devam edecek.

Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcısı olan Uber uygulaması, 31 Mayıs 2019 tarihinden itibaren UberXL faaliyetini durdurma kararı aldığını bildirdi. Bildiri şu şekilde misafirlere iletildi.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeceği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.

Uber Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.