Doğu Ekspres Hayranlarına Müjde 2. Tren Yolda

Doğu Ekspresi 2. Tren İçin Çalışmalar Başladı!

Ulaştırma Bakanlığı’nın çalışmaları dahilinde Doğu Ekspresi ikinci tren yolda. İkinci tren sadece yataklı vagon olarak tasarlanacak. İlk trene göre ikinci trene göre daha pahalı olacak ve her gün sefer yapacak.

Yaklaşık 1000 km yol yapan Doğu Ekspresi yolu 25 saatte tamamlıyor. Misafirler yolculuk esnasında eğlenceli ve unutulmayacak anları deneyimliyor. Yoğun talebi tek treninin karşılamaması sonucu Ulaştırma Bakanlığı 2. treni de devreye sokmaya karar verdi.

Kamuda gelirleri arttırma çalışmaları kapsamında Doğu Ekspresine TCDD zam olma ihtimalini belirtse de, Ulaştırma Bakanlığı olağanüstü bir durum olamamsı halinde yıl sonuna kadar zam yapmayı düşünmüyor.

Doğu Ekspresi Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars yolunda seyir etmekte. Muhteşem manzara içinde Doğu Ekspres ile seyahat etmek ayrı bir ayrıcalık ve herkesin deneyimlemesi gereken bir seyahat.

Doğu Ekspres hakkında bilmeniz gereken bazı detaylar şu şekilde;

  • Yemek: Yemekli vagonda restaurant bulunmakta. Menüler genelde ızgara ve zeytinyağlı ağırlıklı. Yataklı vagonlarda kalındığında buzdolabına kendi yiyeceklerinizi muhafaza edebilirsiniz. Ankara Garı’nda yiyecek ve temizlik malzemeleri alabilmeniz için Migros bulunmakta.
  • Tuvalete: Her vagonda tuvalet mevcut. Yataklı vagonların tuvaletleri kişi sayısının az olmasından dolayı daha temiz
  • İnternet : Doğu Ekspresi’nde wifi bulunmuyor.
  • Priz durumu: Sadece yataklı vagonlarda bulunuyor. Çoklu priz götürmenizi tavsiye ederiz.
  • Pos makineleri her zaman iyi çekmediği için nakit para bulundurmanızda fayda var.
  • Tüm vagonlarda klima çalıştığı için sıcaklık ile ilgili bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyoruz.
  • Evcil hayvanınızı götürmek isterseniz %50 indirimli bilet almanız gerekiyor.
  • Vagonlardaki standard aydınlatma florasan beyaz olduğu için misafirlerin bazıları kendi ışıklarını götürüp vagonlarını daha canlı ve güzel bir hale getiriyor. Siz de yanınızda kendi ışığınızı götürebilirsiniz.
  • Vagon Seçenekleri: a) Pulman: 2 çiftli, 1 tekli koltukların bulunduğu standart vagon b) Örtülü Kuşetli: Nevresimli, ranza olabilen koltuklu 4 kişilik odaların bulunduğu vagon. c) Yataklı Vagon: Buzdolabı, masa ve lavabolu 2 kişilik odaların bulunduğu vagon. d) Yemekli Vagon: 4 kişilik masalardan oluşan trenin restaurant vagonu.


Doğu Ekspres ile Kars Turu‘muza göz atabilirsiniz.

Nişantaşı Travel

İş Seyahatleri için diğer sitemiz VeniaTravel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.