Gizemli Büyük Çin

1.GÜN (10/11.07.2019) İSTANBUL – ŞANGAY

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer . İstanbul Yeni   Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarda saat 23:00’da buluşma. ( 10 Temmuz ) Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 26 sefer sayılı uçuşu ile Şangay’a hareket. Yerel saat ile 16:45 ‘te varış ve bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (12.07.2019) ŞANGAY

Otelde alacağımız kahvaltının ardından  Çin’nin modern yüzü Şangay şehrini keşfetmek üzere otelden ayrılıyoruz.  Şangay’ın en önemli dini yapıtlarından biri olan Zümrüt Buda Tapınağı i kolonyal dönemde inşa edilen binaların , modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesi , Asya’nın en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binası ve Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden bugünkü turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuz sonrası akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (13.07.2019) ŞANGAY – ZHUJİAJİAO – KUNMİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Şangay’a 1,5 saat mesafede bulunan Zhu jiajiao Su Şehri’ne hareket ediyoruz. 1700 yılı aşkın bir tarihe sahip olan şehir nehir ile bütünleşmiş bir haldedi. Burada tekne ile kanallar arasında keyifli bir gezi  yapacağız. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyor ve yerel hava yolları ile Çin’nin güneybatısında bulunan Kunming şehrine uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (14.07.2019) KUNMİNG – STONE FOREST -DALİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Kunming’in 120 km uzağında bulunan “ Taş Ormanı”nı ziyaret edeceğiz. Güney Çin’nin nemli ve subtropikal bölgeleri arasında bulunan , Libo ve Wulong ile birlikte UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Shilin’de bulunan Stone Forest değişen renkleri ve şekilleri ile dünyanın en ilginç manzaralarına sahiptir. Yaklaşık 400 kilometrekarelik alana dağılan , su ve erozyonun yarattığı sayısız kayalar topluluğundan oluşan Shilin Taş Ormanı’nı ziyaret ettikten sonra lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve tren istasyonuna hareket ediyoruz. Hızlı tren ile  Cangshan Dağı ve Erhai Gölü arasındaki verimli bir platoda kurulan ve 25 farklı etnik grubun yaşadığı Dali şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Dali’de eski şehir turumuza başlıyoruz. 1400’lü yıllarda Ming Hanedanlığı  tarafından kurulan surlarla çevrilmiş olan tarihi merkez oldukça etkileyicidir. Gezimiz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

5.GÜN (15.07.2019) DALİ – XİZHOU – SHAXİ -LİJİANG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Yunnan’ın en güçlü etnik gruplarından biri olan ve kendine özgü mimarisi ile inşa edilmiş yıllardır ayakta kalan evleri ile hala geleneksel yaşamlarını devam ettiren Bai etnik grubunun çoğunlukta bulunduğu Xizhou kasabasını ziyaret edeceğiz. Sonrasında  IX.Yüzyılda inşa edilen ve Güney Çin’in en eski mimari yapılarından ve aynı zamanda da Dali’nin sembolü haline gelmiş Üç Pagoda Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Lijiang’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde İpekyolu’nun önemli bir bağlantısı olan Shaxi Kasabası’nı ziyaret edeceğiz. Burada lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve eskiden çay ve at pazarı olarak bilinen Sideng Meydanı ve tarihi merkezi keşfediyoruz. Gezimizin bitiminde Lijiang şehrine doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben Çin’in en iyi korunmuş kasabalarından olan Lijiang’ın tarihi merkezini kısa bir tur ile keşfedeceğiz. Sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

6.GÜN (16.07.2019) LİJİANG – CHENGDU 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından doğası ve tarihi ile ilgi çekici olan Lijiang’da eşsiz manzarası ile Jade Dragon Dağı’na teleferik ile çıkıyor Yak Meadow  Tepesi’ne ulaşıyoruz. 5000 metre yükseklikteki dağın tepesinde yılın her günü kar görmek mevcuttır. Doğal manzaraların yanı sıra Himalaya toplumlarının yaşamında önemli bir yer tutan uzun tüylü yak öküzlerini de görme imkanına sahip olabilirsiniz. Ardından Jade Dragon Dağı eteklerindeki Naxi Halkının yaşadığı Yuhu kasabasını ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizin ardından lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Yerel hava yolları ile Batı Çin’in en önemli ticari şehirlerinden biri olan Chengdu’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

7.GÜN (17.07.2019) CHENGDU 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından bölgeyi keşfetmek için tam günlük gezimize başlıyoruz. Chengdu’dan iki saatlik uzaklıkta bulunan Leshan’a doğru hareket edeceğiz. İlk olarak Çin’deki ilk Budist tapınağı olan Dev Leshan Buda’sını göreceğiz.  M.S I. Yüzyılda Leshan Tapınağını’nın inşası ve zamanla diğer tapınaklarında eklenmesi ile Budizm’in en kutsal merkezlerinden biri haline gelmiş olan Emei Dağı’ı muhteşem manzarasının yanı sıra yüzyıllar boyunca kültürel hazinelerini de arttırmıştır. Bu eşsiz manzaraları daha iyi görebilmek için Minjiang Nehri’nde tekne turu yapacağız. Lokal bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Chengdu Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Dünya’da nesli tükenmekte olan ve yaşam alanları oldukça daralan bu nadide hayvanları yakından görebilme imkanına sahip olacağız. Turumuzun ardından Chengdu’ya dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Yemek sonrası Sichuan Operası’nın en önemli gösterilerinden olan “ Yüz Değiştirme “ şovunu izleyeceğiz.  Bu gösteride sanatçılar gong ve davul sesleri eşliğinde izleyicilerin fark edemeyeceği bir hızla yüzlerindeki maskeleri değiştirmiktedir. Şov sonrası konaklama otelimizde.

8.GÜN (18.07.2019) CHENGDU – XİAN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tren istasyonuna transfer oluyor ve tarihi İpekyolu’nun başlangıcı kabul edilen Xian’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben ilk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne dahil edilmiş olan ilk Çin imparatoru Qin’in mozalesi ve 6000 Terra Cotto Savaşçı heykellerini göreceğiz. İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için usta sanatçılar tarafından yapılan heykellerin  her biri 180 cm boyundadır  ve yüz şekillerinin hepsi birbirinden farklıdır. Bu olağanüstü yapıt 1974 yılında yapılan kazı çalışmalarında tesadüf eseri bulunuştur.  Buradaki gezimizin ardından Müslüman Mahallesi’ne gidiyor ve buradaki büyük camiyi ziyarete diyoruz. İpekyolu nedeni ile Müslüman kültüründen oldukça etkilenmiş Çinli Müslüman’ların yaşadığı bölgeyi ziyaret ettikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyor ve yemek sonrası  müzikleri ve renkli kostümleri ile Tang Hanedanlığı döneminin canlandırıldığı bir şov izleyeceğiz. Konaklama otelimizde.

9.GÜN (19.07.2019) XİAN – PEKİN

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Xian’ın  14.yüzyılda inşa edilmiş olan antik şehir surlarını görmek üzere hareket ediyoruz. İmparator Zhu Yuanzhang rejimi altında inşa edilen surların üzerinde bir çok karargah bulunmaktadır. Bu ihtişamlı surları gördükten sonra havalimanına hareket ediyoruz. Yerel hava yolları ile Pekin’e uçuyoruz. Varışımızı takiben ilk olarak Pekin’nin simgelerinden kabul edilen Yazlık Saray’ı ziyaret ediyoruz.İmparatorluk bahçeleri ile  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Çin kültürünün hazinelerinden biridir. Gezimizin ardından buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

10.GÜN (20/21.07.2019) PEKİN –ÇİN SEDDİ – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Pekin’i keşfetmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Çin Seddi’ni ziyaret edeceğiz. Çin Denizinden Gobi Çölüne kadar yaklaşık 7 bin kilometre uzunluğundaki Çin Seddi Moğol kavimlerinin saldırılarını önlemek amacı ile inşa edilmiştir. Bu muhteşem yapıyı gördükten sonra lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve Dünyanın en büyük meydanı olan Tian-An-Men Meydanı ‘nı ve meydanı süsleyen heykelleri görüyoruz. Son olarak ise yine UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan  Cennet Tapınağı ile Yasak Şehir gezimizi gerçekleştireceğiz. Burası Çin’in en iyi korunan yapı topluluğudur. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Sonrasında hava limanına transfer oluyor ve Türk Hava Yolları’nın TK21 sefer sayılı uçuşu ile 00:10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05:20’de İstanbul’a varıyoruz. Sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
11.07.2019-20.07.2020
9 Gece-10 Gün
4*-5* Hotel
4800 $ 5500 $

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Türk Havayolları  ile İstanbul /Şangay /Pekin / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Yerel Hava Yolları ile Şangay /Kunming , Kunming /Dali , Lijiang / Chengdu , Xian /Pekin  arası ekonomi sınıfı uçak bileti.
 • Şangay’da 2 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Kunming’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Dali’de 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Lijiang’da 1 gece lokal 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Chengdu’da 2 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Xian’da 1 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Pekin’de 2 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen tüm geziler ve ören yeri giriş ücretleri
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

**** Uçuş saatine denk gelen zamanlarda öğle veya akşam yemeği verilemeyebilir 

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik – Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı – Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Çin  vize ücreti  180 USD (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir. Grup vizesi alınmaktadır. Grup vizesi alınması için pasaportun renkli, okunaklı ve PDF formatında taranıp acentamıza gönderilmesi gerekmektedir. Grup vizesi yaklaşık 20-25 gün sürmektedir. Münferit vize ücreti farklılık gösterebilir.  Münferit vize talebi durumunda ücret ve evrak için lütfen vize deparmanızla irtibata geçiniz.)
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti
 • Seyahat Güvence Paketi ( Tur bedeline orantılı olarak değişmektedir )
 • ** Çin grup vizesi için ilk etapda pasaportların PDF formatında scan edilip gönderilmesi gerekmektedir. Daha sonra pasaportların Nişantaşı Travel’a teslim tarihini Vize Departmanımız ile görüşmenizi rica ederiz. Ara uçuşlar için tüm misafirlerimizin (Yeşil Pasaport dahil) doğum tarihi, pasaport numarası ve son geçerlilik tarihinin kayıt esnasında rezervasyona girilmesi gerekmektedir.  Yeşil pasaporta vize uygulanmamaktadır. 
 • ** Çin’e lacivert pasaport ile giriş yapılamamaktadır.
 • ** Yemekler bazı bölgelerde programın gidişatına göre fast food  ve/veya alanda alınacaktır.  Yemekler bölge kültürüne uygun olabilir. 

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Nişantaşı Travel’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Nişantaşı Travel, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Nişantaşı Travel havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Nişantaşı Travel hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Nişantaşı Travel force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.