Dünya’daki İlk 10 Alışveriş Caddesi

Seyahat severlerin seyahatlerinde hediyelik eşyalar dışında, moda ürünler ve mücevher gibi birçok eşya alışverişi de gerçekleştirdiği son araştırmalarda dikkat çekici. Nişantaşı Travel olarak size Dünya’daki en çok alışveriş yapılan caddeleri sıraladık.

Montenapoleone, Milano

Milano’nun kuzey doğusunda bulunan bu cadde turistler için en çok ziyaret edilen caddelerden birisi. İsmini Verdi ve Napolyon’dan alan cadde İtalya’da modanın bel kemiği olarak belirtiliyor.

Regent Caddesi, Londra

Ticari bir cadde olma amacıyla kurulan bu ünlü cadde, Avrupa’daki ilk Apple mağazasının sahibi. İngiltere’nin en eski caddelerinden biri olan Regent yaklaşık 100 mağazaya ev sahipliği yapıyor.

Kohlmarkt, Viyana

Mozart, Haydn ve Chopin’e ev sahipliği yapan Kohmarkt caddesi Romalılar döneminden bu yana Viyana’nın en işlek caddesi. Viyana’da kraliyet sarayına üretilen mücevherlerin bu caddeden çıkması Kohmarkt’ı Viyana’nın en popüler caddesi haline getirdi. Hofburg sarayına manzarası bulunan cadde dünyanın bir çok ülkesinden alışverişe gelen turistlere ev sahipliği yapmakta.

Champs-Élysées, Paris

Alışveriş denildiğine ilk akla gelen şehirlerden biri kuşkusuz Paris ve Champs-Élysées. Tarihi yapısı, bir çok etkinliğin yapıldığı bu cadde alışveriş gezginleri için sabit bir nokta halinde. Yaklaşık 1,5 km’lik uzunluğa sahip olan caddede dünyanın en ünlü markalarına ev sahipliği yapıyor. Cadde ayrıca ziyaretçilerine ücretsiz wi-fi hizmeti de sunmakta. Cadde her ayın ilk pazarı trafiğe kapatılıyor.

Orchard Caddesi, Singapur

Başkentin en büyük caddesi olan Orchard Caddesi yaklaşık 750000 metrekarelik bir alana alışveriş çılgınlarını davet ediyor. Caddede yaklaşık 6000 tane mağaza bulunmakta. Cadde boyunca uzanan sanat galerileri de alışveriş severlere fütüristik bir ortam sunuyor.

Ginza, Tokyo

Dünyanın en popüler ve tanınmış şehirlerinden Tokyo’da bulunan bu cadde, alışveriş severler için tam bir tatmin noktası. Tokyo’nun en lüks caddelerinden biri olan Ginza elektronik mağazalarından, tekstil mağazalarına, petshoplara kadar bir çok dükkan ile baş döndürüyor.

Nanjing Caddesi, Shanghai

Nanjing Caddesi dünyanın en büyük alışveriş caddelerinden biri. Bu büyük cadde moda markaların yanı sıra, kopya ürünlerde bulmak için sınırsız bir yelpaze sunmakta.

Myeongdong, Seul

Myeonhdong caddesi, adeta bir güzellik salonunun yollara yayılmış hali gibi. Dünyanın kozmetik ürünlerine en fazla para harcayan ülkesi olan Güney Kore, bu caddesi ile başta kozmetik ürünleri olmak üzere bir çok ürünü de alışveriş severlere sunmakta.

Rodeo Drive, Los Angeles

Birçok amerikan yapımı filmde de yer alan Rodeo Drive caddesi modaya yakından takip etmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Bahnhofstrasse, Zurich

Avrupa’daki birçok ana tren istasyonu caddelerinin tersine Zürih’teki bu cadde yaklaşık 1,5 km’lik bir uzunluğa sahip. Çok lüks bir cadde olmamasına rağmen dünyadaki en pahalı alışveriş caddelerinin sıralamasında yer almakta. Özellikle mücevher dükkanları birçok turisti şehre çekmekte.


Detaylı bilgi ve seyahat programları için bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.