Cennetten Bir Köşe Endonezya Turu

1.GÜN (15/16.09.2019) İSTANBUL – DOHA – JAKARTA

Evinizden sizi alacak özel araç ile havalimanına transfer. İstanbul Yeni  Havalimanı Dış Hatlar Terminali kontuarda saat 11:25’de buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Qatar Hava Yolları’nın QR240  sefer sayılı uçuşu ile  saat 13:25’de Doha’ya hareket. Yerel saat ile 17:30’da Doha’ya varışımızın ardından uçak değiştiriyor ve yine Qatar Hava Yolları’nın QR958 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:30 Jakarta’ya hareket. Gece uçak yolculuğu. Sabah yerel saat ile 07:45’te Jakarta’ya varıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile Jakarta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Küçük Endonezya Parkı , Ulusal Müze , Sunda Kelapa Limanı , Wayang Müzesi , Ulusal Anıt , Fatahillah Meydanı ve eski kent bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Tur sırasında lokal bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Sonrasında buradaki otelimize yerleşiyoruz ve akşam yemeğine kadar dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

2.GÜN (17.09.2019) JAKARTA – YOGYAKARTA (BOROBODUR)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından , odalarımızı boşaltıyor ve havalimanına hareket ediyoruz. Yerel havayolları ile Yogyakarta’ya uçuyoruz. Yogyakarta Endonezya’nın Orta Java bölgesinde yer alan ülkenin ikinci büyük ve aynı zamanda Bali adasından sonra ikinci turistik şehridir. Yogyakarta yüzyıllar içinde geleneksel bir çok krallık sistemine ev sahipliği yaptığı için tarih ve tapınaklar şehri olarak Endonezya’da oldukça önemli bir şehirdir. 1945-1965 yıllarında Endonezya Ulusal Devrimi boyunca Endonezya’nın başkentliğini yapmış olan şehir, kültürü ve tapınakları ile sizleri kendine hayran bırakacak. Varışımızın ardından dünyanın en büyük Budist tapınaklarından biri olan Borobodur’u ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi yerel dans şovları da izleyebileceğimiz  lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

3.GÜN (18.09.2019) YOGYAKARTA (PRAMBANAN TAPINAĞI)

Otelde alacağımız kahvaltının  ardından , Prambanan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Prambanan Tapınağı Endonezya’da yer alan en büyük Hindu Tapınağı olma özelliğine sahiptir. Buradaki gezimizin ardından Kraton bölgesini göreceğiz. Öğle yemeğimizi turlar sırasında lokal bir restoranda alacağız. Gezimizin bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

4.GÜN (19.09.2019 ) YOGYAKARTA – JOMBANG – BROMO

Sabah erkenden tren istasyonuna gidiyoruz. ( Bu sabah kahvaltı paket şeklinde alınacaktır). Saat 06:45’te trenimiz hareket edecek. Sancakta treni ile Jombang’a yaklaşık 10:35’te varıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımızla Tosari –Bromo bölgesine transfer için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Doğu Java bölgesinin önemli yerleşimlerinden Mojokerto’da Trowulan arkeolojik bölgesini ve Bajangratu Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yol üzerinde alacağız. Öğleden sonra Bromo bölgesine varıyoruz. Tosari’de otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5.GÜN (20.09.2019 ) TOSARİ BROMO (JİP İLE YANARDAĞ TURU ) – KALİBARU

Sabah çok erken saatlerde , 04:00 sularında Penanjakan Dağı’nın seyir noktasından gün doğumunu seyredebileceğimiz Bromo Dağı turu için jiplerle ve katırlarla bölgeye çıkacağız. Zirve bölgesine ulaşıp , bölge hakkında bilgi alıyoruz.( Hava soğuk olacaktır! Sıkı giyinmek gerekir ) Dünyanın sayılı manzaralarından birini gözler önüne seren Bromo’daki fotoğraf molamızın ardından kahvaltı için otelimize geliyoruz. Kahvaltı sonrası Kalibaru köyüne devam edeceğiz. Burası tropikal bitki ve baharat bulabileceğimiz bir Doğu Java Köyüdür. Tipik köy biberleri , kahve , kakao , hardal ve benzeri ürünlerde yetişir. Gezilerimiz sonrası akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.GÜN (21.09.2019 ) KALİBARU – BALİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından uzun bir yolculuk bizi bekliyor olacak. Yaklaşık 6,5 saat sürecek yolculuğumuzun ilk etabında feribot ile Bali adasına geçeceğiz. Feribottan indiğimiz yerden sonra yol üzerinde Bali’nin simgelerinden biri olan Tanah Lot Tapınağını göreceğiz. Bali’deki önemli tapınaklardan biri olan Tanah Lot , denizin ortasında kayaların üzerinde kuruludur. Yorucu yolculuğumuz sonrası buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

7.GÜN (22.09.2019 ) BALİ 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bali’nin önemli cazibe noktalarından Kutsal Su Tapınağı , dünyaca ünlü prinç terasları , Ubud’daki Maymun Ormanı göreceğimiz yerler arasında olacak. Daha sonra Bali’ye özgü tropik meyvelerin , baharatların ve özellikle ilginizi çekecek olan Luwak kahvesinin yetiştirildiği bahçeleri ziyaret edeceğiz. Burada farklı yerel tatları barındıran çay ve kahvelerden tatma imkanına sahip olacaksınız. Öğle yemeğimizi geziler sırasında alacağız. Konaklama otelimizde.

8.GÜN (23/24.09.2019 ) BALİ -DOHA – İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından kişisel aktiviteler ve cennet ada Bali’nin keyfini çıkarmak için serbest zaman. Akşam havalimanına transfer oluyor ve Qatar Hava Yolları’nın QR961 sefer sayılı uçuşu ile saat 00:35’te Doha’ya hareket.  Yerel saat ile 05:10’da varış ve uçak değiştirmenin ardından yine Qatar Hava Yolları’nın QR239 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:40’ta İstanbul’a hareket. 12:10’da İstanbul’a varış ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transfer. Turumuzun sonu.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
15.09.2019-24.09.2019
9 Gece-10 Gün
4*-5* Hotel
2199 € 2599 €

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Evinizden  Havalimanı ‘na gidiş – dönüş özel transfer. ( İstanbul , Ankara , İzmir , Adana , Antalya’da geçerlidir)
 • Qatar  Havayolları  ile İstanbul /Doha / Jakarta , Bali/Doha/İstanbul  gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri
 • Yerel Hava Yolları ile Jakarta / Yogyakarta arası ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Yolculuk boyunca özel araç ile ulaşım
 • Kalibaru – Bali arası feribot bileti
 • Jakarta’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Yogyakarta’da 2 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Bromo’da 1 gece 4*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Kalibaru’da 1 gece resort otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Bali’de 2 gece 5*’lı otelde oda-kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm 5 Öğle Yemeği
 • Programda belirtilen 7 Akşam Yemeği
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Jip ile Bromo Yanardağı gezisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat sigortası
 • KDV

ÜCRETSİZ TRANSFER DETAYLARI ;

 • Transfer yapılan İllerimiz:
 • İstanbul Atatürk havalimanı için (Pendik – Beylikdüzü Tüyap arası)
 • Sabiha Gökçen havalimanı için ise (Atatürk havalimanı – Gebze arası)
 • İzmir Adnan Menderes havalimanı (Çiğli’ye kadar)
 • Ankara Esenboğa (Ankara şehir merkezi)
 • Antalya havalimanı (Antalya şehir merkezi)
 • Adana Şakir Paşa Havalimanı (Adana şehir merkezi).
 • Transfer için Vito – Caravelle cinsi araçlar kullanılmakta olup , aynı güzergahta diğer katılımcılar ile maksimum 4 kişi paylaşımlı olarak transferler gerçekleştirilmektedir

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurt dışı çıkış harcı ( ilgili bankalara ve ya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Programda belirtilemyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde  alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Lokal rehber ve şöfor bahşişleri
 • Fazla bagaj ücreti
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı (muafiyet) vize ile ilgili iptallerde ve diğer hallerde %15’tir.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli ile sınırlıdır.
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Nişantaşı Travel’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Nişantaşı Travel, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Nişantaşı Travel havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Nişantaşı Travel hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Nişantaşı Travel force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.