Ege Köyleri Turu (Uçaklı)

1. GÜN: MUĞLA – YAĞCILAR HANI – SAATLİ KULE – AKYAKA – AZMAK ÇAYI TEKNE TURU – KÖYCEĞİZ GÖLÜ – LEYLEK KÖY – AŞIKLAR YOLU

Değerli misafirlerimiz, sizleri sabah 03.00 Beylikdüzü Bizimkent Plaza İş Merkezi Önü – 03.30 Yenibosna Airport AVM (Metrobüs Yenibosna Durağı Yanı)  04.00 Şişli, 04.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önünden bineceğimiz servis aracımız ile Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz. Alana kendi imkânlarıyla gelen yolcularımızın en geç saat 05.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olması gerekmektedir. Havaalanında nüfus cüzdanı / ehliyet ile uçağımıza c/in işlemlerimizi yapıyoruz. Pegasus Hava Yollarının 06:55 İstanbul (Sabiha Gökçen) – Dalaman uçuşu ile Dalaman’a hareket ediyoruz. Dalaman’da bizi bekleyen aracımıza binerek Köyceğiz şehir merkezine hareket ediyoruz. Dalyan çayının ana kaynağı olan Köyceğiz Gölü kenarında vereceğimiz kısa bir molanın ardından sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, Sakin Şehir unvanına sahip olan Akyaka’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Azmak Nehri kenarındaki restoranımızda aldıktan sonra  ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek Gökova Körfezi’ne akan doğal bir akvaryum gibi olan Kadın Azmağında küçük bir motor turu (Ekstra) yapacağız. Koruma altına alınan bu bölge kahverengiyle, yeşilin ahenginin olağanüstü olduğu, yaz ortasında bile suyun sıcaklığı 8 dereceyi geçmemesi, şiirsel güzellikteki su altı bitki örtüsü, elinizle tutuverecekmiş hissine kapılacağınız balıkları, kaplumbağaları, üzerinde süzülen ördekleri sizleri kendisine hayran bırakacak. Sokaklar arasında kısa bir gezintinin ardından eski Türk filmlerin çekildiği mekânlardan biri olan devasa okaliptüs ağaçlarıyla çevrili eski Marmaris yolunda fotoğraf molası vereceğiz. Bugün son gezi alanımız ise Leylek Köy olarak da adlandırılan Akçapınar Köyü olacak. Binlerce yıldır Afrika ile Gökova arasında mekik dokuyan leylekler; barınma, yumurtlama ve kuluçka döneminde Gökova düzlüğünde yer alan Akçapınar Köyü’nü kullanıyorlar. Leylekleri kendi yuvalarında görüp fotoğrafladıktan (zamanına bağlı olarak) sonra köy meydanında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından otelimizin olduğu Muğla Şehir merkezine hareket ediyoruz.  İlk olarak eskiden önemli bir ticaret merkezi olan günümüzde ise el dokuması halıların satıldığı Yağcılar Hanı’na gidiyoruz. Sonrasında yöreye has tahin helvasının tadına bakmak için kısa bir lezzet molası veriyoruz. Saatli Kuleyi gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz.


Öğle Yemeği: Akyaka’da Balık Menusu (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Muğla Egehan Otel, Vb.
Rota: Dalaman – Köyceğiz (60 km) Köyceğiz – Akyaka (50 km) Akyaka – Muğla (30 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 140 Km
Otele Giriş Saati: 18.00

2.GÜN : DOĞANBEY KÖYÜ – BAFA GÖLÜ – ESKİHİSAR KÖYÜ – STRATONİKEİA ANTİK KENTİ – BELEN KAHVESİ – ŞİRİNCE AKŞAM YEMEĞİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ormancı Türküsünün çıkış noktası olan Gevenes Köyü (Çaybükü’nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası veriyoruz. Çay molamızın ardından antik kentin tam da içinde kurulmuş olan terkedilmiş Eskihisar köyünü ve Stratonikeia Antik Kenti’ni geziyoruz. Antik kentte göreceğimiz yerler; Halk Meclisi Binası, Agora, Tiyatro olacaktır. Köy gezimizin ardından Ege Bölgesinin en büyük gölü olan Bafa Gölünü (Panoramik) olarak görerek  hem öğle yemeğini almak için hem de antik dönemde inşa edilmiş üçünçü büyük tapınağı ziyaret etmek için Didim’e hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi eşsiz Apollon Tapınağın karşısında aldıktan sonra bu muazzam eseri geziyoruz. Tapınak gezimizin ardından Söke’ye bağlı geçmişteki ismi Domatia olan Doğanbey’e hareket ediyoruz. Köyümüzde ilk olarak Dilek Yarımadası Milli Parkına ait müzeyi ziyaret edip, milli park hakkında slayt gösterisi izliyoruz. Tarihi dokusunu koruyan köy içinde yürüyüş yaparak geçmişe geri döneceğiz. Entel Köy Efe Köye Karşı – Dedemin İnsanları filmlerinin çekildiği köyde çay molamızın ardından Selçuk’ta yer alan otelimize yerleşmek için hareket ediyoruz. Akşam yemeği için Şirince Köyüne (Ekstra) hareket ediyoruz. Akşam yemeğinden sonra köyde alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Didim’de Ev Yemekleri ve Balık Menusu (Ekstra)
Akşam Yemeği: Şirince Artemis Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Selçuk Nea Efessos, Vb.
Rota: Akyaka – Belen Kahvesi (50 km) Belen Kahvesi – Eskihisar (25 km) Eskihisar – Didim (100 km) Didim – Doğanbey (40 km) Doğanbey – Selçuk (70 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 285 Km
Otele Giriş Saati: 18.30

3.GÜN : BARBAROS KÖYÜ – BADEMLER KÖYÜ – SEFERİHİSAR – SIĞACIK – URLA – NECATİ CUMALI EVİ – DÖNÜŞ

Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı veya serpme sonrasında Özdere – Gümüldür üzerinden Seferihisar’a hareket ediyoruz. Yöresel mimarisine, geleneklerine,  göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı geziyoruz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek geziyoruz. Deniz kenarındaki molamızın ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü geziyoruz. Sonrasında buradan ayrılarak Yorgo Seferis – Neyzen Tevfik – Necati Cumalı ve Tanju Okan’ın memleketi olan Urla’ya ulaşıyoruz. Urla’da ilk olarak ünlü sair, oyun ve roman yazarı Necati Cumalı’nın Evini ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferis’in doğduğu evi görüp (panoramik), fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi sanat sokağı haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş yapıp, Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkında fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında İonya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Klazomenai Antik kent kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Burada göreceğimiz yerler arasında; şehir surları, saray, ev yapıları, fırınlar ve bilinen Anadolu’da ilk zeytinyağı üretim tesisi olacaktır. Ardından son gezi noktamız olan Türkiye’de ilk temalı festivali olan Oyuk (Korkuluk Festivalini) gerçekleştiren Barbaros Köyü’ne hareket ediyoruz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz hem de çat kapı evi yazan bir köy evininin kapısını çalıp eve konuk oluyoruz. Ev gezimizin ardından İzmir Adnan Menderes Havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarına ait 21.50’de kalkacak olan İzmir – İstanbul Sabiha Gökçen uçağına check / in işlemlerimizi yaptırarak İstanbul’a ulaşıyoruz. İstanbul’a indiğimizde servis aracımız sizleri aldığı noktalara bırakıyor.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe veya Serpme Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Urla’da Serbest Menü (Ekstra)

Akşam Yemeği: Rehberimizin Tavsiye Edeceği Bir Noktada Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Selçuk – Sığacık (75 km) Sığacık – Bademler Köyü (15 km) Bademler Köyü – Urla (10 km) Urla – Barbaros Köyü (20 km) Barbaros Köyü – Havaalanı (65 km)

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 185 Km
Toplam Tur Mesafesi: 610 Km

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
12.10.2019-14.10.2019
2 Gece-3 Gün
Egehan Otel
1049 TL 1200 TL
14.09.2019-16.09.2019
2 Gece-3 Gün
Egehan Otel
1459 TL 1610 TL
28.09.2019-30.09.2019
2 Gece-3 Gün
Egehan Otel
1079 TL 1230 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama   

* Selçuk Otel’de 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama                                     

*  Lüks Araçlar İle Ulaşım                                     

*  Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti                                                   

* Otobüs İçi İkramları                                                   

*  Açık Büfe veya serpme 2 Sabah Kahvaltısı                              

*  Açık Büfe veya Serpme Menü 1 Akşam Yemeği

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*  Tüm Öğlen Yemekleri

* Selçuk Otel konaklamasında Akşam Yemeği

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar                                  

 *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 *  Müze Giriş Ücretleri

* Azmak Çayı Tekne Turu

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

İKLİM

Batı Karadeniz kıyı şeridinde Karadeniz iklimi etkilidir, bu durum iç kesimlere geçildikçe etkisini kaybeder. Kıyı kesiminde etkili olan Karadeniz iklimi, bölgenin diğer bölümlerine göre bazı farklılıklar gösterir. Bölümde yağış miktarı, Doğu Karadeniz’den az, Orta Karadeniz’den fazladır. Kıyı şeridinde yıllık yağış miktarı 1200 milimetredir. Örneğin; Zonguldak 1220 mm, Bartın 1071 mm yağış alır. İç kesimlerde yıllık yağış miktarı 600 milimetrenin altına düşer. Örneğin; Bolu’da 536 mm, Kastamonu’da 461 mm’dir. Yağışlar, dağların kuzeye bakan yamaçlarında daha fazladır. Bunun başlıca sebebi, Karadeniz üzerinden gelen nemli hava kütlelerinin dağ yamaçlarında yükselerek yağış bırakmasıdır. Bölümde kış mevsimi, Orta ve Doğu Karadeniz Bölümleri’ne göre daha soğuktur. Kışın Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütleleri, Batı Karadeniz’de kar yağışlarına neden olur. Batı Karadeniz Bölümü’nün özelliklerini bölgeye göre kısaca özetlersek:-Kış mevsiminde Orta Avrupa’dan gelen soğuk hava kütlelerine açık olması nedeniyle Orta ve Doğu Karadeniz Bölümleri’ne göre daha soğuktur. Kıyı kesiminde yıllık yağış miktarı 1200 milimetre; iç kesimlerde 600 milimetre kadardır.

OTOBÜSLER

MERCEDES TRAVEGO & TOURISMO: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MAN FORTUNA: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

TEMSA SAFIR / MARATON: 46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15″ LCD monitör.

MIDIBUSLER

ISUZU TURKUAZ: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOVO LUX: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

TEMSA PRESTIGE: 31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

MINIBUSLER

MERCEDES SPRİNTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

WOLKSWAGEN CRAFTER: 12+1 veya 16 + 1 Koltuklandırma, Özel Tasarlanmış Yatar Otobüs Deri Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1 Adet Buzdolabı, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı.

NOT: Turlarımızda kişi sayısına göre, yukarıda belirtilen araç tiplerinden herhangi birisi kullanılır.

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 

**  Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

        **  Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında ve Tek Bir Çocuk İçin Uygulanabilir. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir.

        **  Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 3 yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

        **  Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

        **  Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

        **  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.

        **  Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

        **  2 yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur.

        **  Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilemez.

        **  Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar.

        **  4 gece ve üzeri konaklamalı turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılarak rotasyon uygulaması gerçekleştirilir.

        **  Uçaklı turlarda kademeli fiyat uygulaması geçerlidir. Uçakların doluluğu arttıkça tur fiyatları da artmaktadır.

        **  Uçaklı turlarda Nişantaşı Travel, yoğunluğa bağlı olarak ve programı aksatmamak kaydıyla; havalimanı, havayolu şirketi ve uçuş saati değiştirme hakkını saklı tutar. Atatürk Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen’e ya da tersi değişikliklerde Nişantaşı Travel, misafirlerine ücretsiz servis vermek zorundadır.

        **  Ekstra turlar, kişi sayısına bağlı olarak hareket eder. Ekstra bir turun gerçekleşmemesi halinde misafirin tazminat hakkı doğmaz. Bu durumda Nişantaşı Travel’ın bir sorumluluğu yoktur. Ekstra tur fiyatları değişebilir. Bu durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

        **  Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Nişantaşı Travel’ın Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.