Doğu Ekspres İle Kars Turu-Uçaklı

1.GÜN (İSTANBUL-KARS)

09.15 Yenibosna Airport AVM, 09.45 Şişli’de belirtilen yerde buluşma, 10:05 Kadıköy evlendirme dairesi Otoparkı Yanından, bineceğimiz servisimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına transfer. Sabiha Gökçen havalimanından Anadolu Jet Havayollarının TK2714 sefer sayılı 12.05 Sabiha Gökçen – Kars uçuşu ile kendine özgü mimari tarzını ön plana çıkan tarihi Kars’a varış. Bizi burada karşılayan aracımızla şehri keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii. Sonrasında Havariler Kilisesi’ne geçiyoruz. Ermeni-Gürcü mimari tarzını inceleyebileceğimiz bu yapının ardından Kars sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık….tatları da bizi gurme olmamız yolunda teşvik edecek. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan Taş köprü’yü, Tarihi Hamam’ı görüyor, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’nden şehri panoramik olarak fotoğraflama imkanı buluyoruz.Rus mimarisinin bütün inceliklerinin yansımasını görebileceğimiz yapıların arasında gezerken Türkiye’de olduğumuzu unutuyoruz. Doğunun son dönemde yıldızı parlayan bu fantastik şehrinin büyüsüne tamamen kapılıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN (KARS-ÇILDIR-KARS)

Sabah kahvaltı sonrası, Arpaçay yol güzergahı ile Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Göle istikametinde Boğatepe (Zavot) Köyü’ne uğruyoruz. 19. yy’da Malakanların yaylak olarak kullandığı, 20. yy başlarında kurulan ilk “Zavot” ile birlikte yerleşim görmeye başlayan bu köyde Peynir Müzesi ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Göle yol güzergahı ile Ardahan’a ulaşıyoruz. İlk olarak, Mondros ateşkesinin hemen ardından Anadolu’da ki yerel kongre çalışmalarında Ardahan’ın öncelikli yer almasını sağlayan kongrenin yapıldığı ve günümüzde müze olan Kongre Binasını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ardahan Kalesi’nden şehri panoramik olarak fotoğraflama imkanı bulup şehirden ayrılıyoruz. Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Kış aylarında genel olarak buzla kaplı göl üzerinde dileyenler atlı kızak ile gezme şansı yakalıyorlar (mevsim koşullarına göre buz kalınlığı müsait olması halinde). Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN (KARS-SARIKAMIŞ-KARS)

Sabah kahvaltı sonrası otelden hareket. Savaşlarda stratejinin ne kadar önemli olduğunu gösteren, Dünyada kristal kar örneğinin görülebileceği ender mekanlardan Sarıkamış’a gidiyoruz. Kayak merkezinde kısa bir yürüyüşün ardından, 93 harbi (1877-78 Osmanlı-Rus savaşı) sonrası Kars ve civarına hakim olan Ruslar döneminde inşa edilmiş, devasa ahşap görüntüsü ile büyüleyen Katerina Av Köşkü’nü geziyoruz. Sonrasında serhat şehrimiz Kars’ta Unesco Dünya Miras listesine eklenen Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpa Çay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyü nde buluna ören yerinde Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor. Akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN (KARS-ERZURUM-İSTANBUL)

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Saat 08.00 de Doğu ekspresi ile Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık dört saatlik keyifli yolculuk sonrası Dadaşlar diyarı Erzurum’a varışta Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi… gezileri yapılıyor. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de restoranımıza gidiyoruz. Serbest zaman sonrası havalimanına gidiyoruz. Pegasus havayollarının TK 2707 sefer sayılı 19.00 uçağı ile İstanbul’a dönüyoruz. Havaalanında bizi bekleyen servisimiz siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyor.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
28.11.2019-01.12.2019
3 Gece-4 Gün
1699 TL 1949 TL
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* 4 gün 3 gece yarım pansiyon konaklama
(Otelde alınan 3 akşam yemeği, 3 Kahvaltı)
* Bölgedeki araçlarla ulaşım
* Tüm çevre gezileri
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Zorunlu seyahat sigortası
* İstanbul-Kars / Erzurum-İstanbul uçak biletleri,
* Kars-Erzurum tren bileti (Pulman Vagon)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Otelde yapılan özel harcamalar
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Öğle Yemekleri
* Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

** Tarih olarak daha erken rezervasyon yapan misafirlerimiz, kampanyalı fiyatlardan yararlanabilme imkanına sahiptir.

** Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (22-26) veya Otobüs(36-42) olabilir.

** Çocuk fiyatı, iki yetişkin ile aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.

** Otellerde alınan yemekler, otel konseptine ve doluluğuna göre set menü olabilir,bölge şartlarına bağlı olarak alkollü içecek bulunmayabilir.

** Üç kişilik oda tercihlerinde ilave (3.kişi) yataklar, açılır kapanır ek yatak veya sofa bed tarzında olabileceği için, standart yataklardan küçük olma ihtimali vardır.

** Program zamanlamasında Hava,Yol,vb… nedenler ile rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

** T.C. kimlik numaralı hüviyeti olmayan misafirlerimiz (yabancı uyruk, çifte vatandaşlık vb…), tur paket rakamına ek olarak ödeyecekleri bedeli kayıt esnasında öğrenebilirler.

** Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 Yaş ve altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.

** Uçaklı tur programlarımıza belirtilen havayolu ve tarifeli sefer saatlerinde değişiklikler olabilir. Tur hareketine 24 saat kalaya kadar tarafınıza rehber, havayolu, saat bilgileri vb… detaylar iletilecektir.

** Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır.

** Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda kabin bölümünde bulundurulabilir sıvılar için kısıtlamalar sözkonusudur. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. http://web.shgm.gov.tr/tr/s/1687-sivi-kisitlamalari-ile-ilgili-duyuru

** Batum (Gürcistan) çıkışında, TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir. Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır. Pvc kaplaması, yıpranmış, eskimiş, açılmış kimlikler giriş esnasında Batum polisi tarafından kabul edilmemektedir. **

** Tur programlarımız sezonluk hazırlanmaktadır. Turun hareket tarihine göre gezi planlamasındaki ziyaret günleri farklılık gösterebilir. Müze ve Ören yerlerinin; özel gün, restorasyon, tadilat, kısmi onarım vb. sebeplerle kapalı olması sebebiyle ziyaretleri gerçekleşemeyebilir.**

Doğu Ekspres Hayranlarına Müjde 2. Tren Yolda!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.