Arnavutluk Turu

1.GÜN İSTANBUL – LİZBON

İstanbul (yeni) Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali kontuar önünde saat 04:30’de buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi TK1755 ile saat 07:35’de Lisbon’a uçuş. Yerel saat ile 10:30’da  inişimizi takiben bizleri bekleyen özel otobüsümü ile panoramik Lizbon şehir turu için hareket. Şehir turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

2.GÜN LİZBON (EVORA & SETUBAL – FADO GECESİ)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek Evora & Setubal Turu’na katılma imkanı. Alentejo Bölgesi’nin en büyük şehri ve UNESCO tarafından 1986 yılında Dünya Mirası seçilen Evora’nın surlarla çevrili tarihi merkezinde sırasıyla Roma, Ortaçağ ve Rönesans dönemlerine tekabül eden Diana Tapınağı, Evora Katedrali, Evora Üniversitesi ve S. Francisco Kilisesi’nin Kemikler Şapeli görülecek yerler arasındadır. Sado nehri kıyısında kurulu Setubal şehrinin merkezinde serbest zaman sonrası otelimize geri dönüş. Akşam dileyenler ile ekstra olarak Fado Gecesi Turudüzenlenecektir. Geceleme otelimizde.

3.GÜN LİZBON (SINTRA & CABO DE ROCA & CASCAIS & ESTORIL)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu edenler misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Sintra & Cabo do Roca &  Cascais & Estoril turuna katılma imkanı. Sintra dağının eteklerine kurulmuş olan Ay Tanrıçası anlamına gelen Sintra şehrini, ardından eşsiz manzarasıyla Cabo de Roca’yı, Atlantic Kıyısı’nda ki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz.Gezi sonrası otelimize geri dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN LİZBON – (OBIDOS & NAZARA & FATIMA) – COIMBRA

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Coimbra’ya hareket. Yol üzeri tüm grubun katılımı ile ekstra olarak Obidos & Nazara & Fatima Turu düzenlenecektir. Hristiyanlar için kutsal kabul edilen Fatima’da Azize’nin mezarının ve manastırının gezilmesinin, ardından Obidos’un çiçeklerle süslenmiş, şehrin altın çağından kalma yapılarla bezeli, surlarla çevrili daracık sokaklarını yürüyerek keşfediyoruz. Sonrası yüksek koylarla çevrili, balıkçı şehri Nazare’de Portekiz gotik sanatının tek örneği olan Batalha kilisesi’ni görüyoruz. Tur bitimi Coimbra’ya doğru devam ediyoruz. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik Coimbra şehir turu sonrasında otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

5.GÜN COIMBRA – (COSTA NOVA & AVEIRO) – PORTO

Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile Porto’ ya doğru hareket. Yol üzeri tüm grubun katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek olan Costa Nova & Aveiro Turu’na katılma imkanı. Pjama evleriyle ünlü Costa Nueva’da fotoğraf çektikten ve Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen, kanalları ünlü Aveiro’da şehir turumuzu gerçekleştirdikten sonra Porto’ya devam ediyoruz. Porto’ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize hareket ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN PORTO (SANTIAGO & COMPOSTELA)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenleyeceğimiz bir tapas cenneti olan Santiago de Compostela Turu’na katılma imkanı. Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho ilk Romanı “Hac” Santiago de Compostela’yı gezdikten sonra yazmıştır. Kuzey İspanya’nın Galicia eyaletinin Başkenti Santiago de Compostela’ya varışımızı takiben yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; San Fransisco Conventosu, Hotel Dos Reyes Catalicos, Obradoiro Meydanı, Santiago Katedrali, Quintana Meydanı ve en leziz Galicia tapaslarını yiyeceğiniz ve ünlü İspanyol Şaraplarını yudumlayacağınız Rua de Franco caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Porto’ya geri dönüş. Geceleme otelimizde.

7.GÜN PORTO (GUIMARAES & BRAGA & BOM JESUS DE MONTE)

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misifirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Guimares & Braga & Bom Jesus do Monte Turu’na katılma imkanı. Guimares hem mükemmel şekilde korunmuş, hem de tarihi Orta Çağ şehir merkezi olması nedeniyle 2001 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edilmiştir. Ayrıca 2012 yılında Avrupa Kültür Başkenti olarak da seçilmiştir. Bir sonraki durağımız Bom Jesus do Monte’ye hareket ediyoruz. 1784-1857 yılları arasında Carlos Amarante tarafından neoklasik tarza çevrilmiş Bom Jesus Katedrali’nin önünde ki labirent olarak tabir edilen şaşırtmalı merdivenlerle aşağı inidikten sonra Braga’ya devam ediyoruz. Braga; Portekiz’in Kuzey Batı’sında kurulmuş, toplam nüfusu 190.000 olan bir şehirdir. Portekiz tarihinin bilinen en eski şehri olma özelliğine sahip Braga, 2000 yıl önce Romalılar tarafından inşa edilmiştir.Turumuz sonrası Porto’ya dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

8.GÜN PORTO – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası en geç saat 10:00’a kadar odaların boşaltılması ve serbest zaman. Rehberimiz tarafından belirtilecek  saatte Porto Havalimanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1450 tarifeli seferi ile saat 15:45’de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 22:15’de İstanbul (yeni) Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi
25.01.2020-01.02.2020
7 Gece-8 Gün
3*-4* Hotel
699 € 909 €
14.07.2019-21.07.2019
7 Gece-8 Gün
3* Hotel
829 € 1109 €
10.08.2019-17.08.2019
7 Gece-8 Gün
3*-4* Hotel
949 € 1209 €
12.10.2019-19.10.2019
7 Gece-8 Gün
3* Hotel
719 € 989 €
EVORA & SETUBAL TURU 50 EURO (02-12 YAŞ 25 EURO)*

Alentejo Bölgesinin en büyük şehri ve UNESCO tarafından 1986 yılında Dünya Mirası seçilen Evora’nın surlarla çevrili tarihi merkezinde sırasıyla Roma, Ortaçağ ve Rönesans dönemlerine tekabül eden Diana Tapınağı, Evora Katedrali, Evora Üniversitesi ve S. Francisco Kilisesi’nin Kemikler Şapeli görülecek yerler arasındadır. Sado nehri kıyısında kurulu Setubal şehrinin merkezinde serbest zaman.
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım ve Rehberlik Hizmeti

FADO GECESİ 60 EURO

19. Yüzyıl Portekiz kadınları, denizci eşlerinin ardından  özlem gidermek için  sık sık deniz kenarına giderek gelip geçen gemileri izlerlermiş. Aylarca hatta yıllarca süren bekleyişlerden sonra giden sevgililerin ya da eşlerin geri dönmeyeceklerine kanaat getirildiğinde ise denize karşı ağıtlar yakmaya başlamışlar. Yakılan ağıtların hüznü tüm halkı sarmaya başladığında ise Fado, Portekiz halk müziğinin önemli bir türü olarak var olup gelişmiş. Bu eşsiz müziğin eşliğinde, yerel yemeklerden ve içeceklerden tadma imkanı buluyoruz.
Önemli Not: YEMEKLİ 75 EURO
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Show  + 1 İçecek

SINTRA & CABO DE ROCA & CASCAIS & ESTORIL TURU 75 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)

Portekiz Krallığı döneminde, özellikle yaz aylarında Kraliyet ailelerinin sıkça vakit geçirdiği “Ay Tanrıçası” anlamına gelen Sintra şehir merkezinde bulunan,Portekiz monarşisinin en önemli Ulusal Sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı gezerek, Arap stilinde neredeyse bir çini müzesini andıran sarayın ilginç mimarisini yakınkan görme imkanınız olacak. Sonrasında Portekizli 16. yüzyıl şairi Luis Camoes’in dizelerinin kazındığı Avrupa Kıtası’nın en batı noktası olan Cabo de Roca’ya ulaşıp, dileyen misafirlerimiz bu eşsiz günü turist ofisinden isimlerini yazdıracakları bir sertifika ile ödüllendirebilirler. Daha sonra altın sarısı kumlara sahip “Guincho” plajı ve falezleri ile çevrili yollardan ilerleyerek eski bir balıkçı kasabası olan Cascais’e ulaşıyoruz. Son olarak öğle yemeğinin ardından Estoril şehrinden geçiyoruz.
Dahil olan servisler: Ulaşım + Saray Girişi + Rehberlik

OBIDOS & NAZARE & FATIMA TURU (YOL ÜZERİ) 50 EURO (02-12 YAŞ 30 EURO)

Hristiyanlar için kutsal kabul edilen Fatima’da Azize’nin mezarının ve manastırının gezilmesinin, ardından Obidos’un çiçeklerle süslenmiş, şehrin altın çağından kalma yapılarla bezeli, surlarla çevrili daracık sokaklarını yürüyerek keşfediyoruz. Sonrası yüksek koylarla çevrili, balıkçı şehri Nazare’de Portekiz gotik sanatının tek örneği olan Nossa Senhora Ba Nazare kilisesi’ni görüyoruz.
Dahil Olan Hizmetler; Ulaşım+ Rehberlik

COSTA NOVA & AVEIRO TURU (YOL ÜZERİ) 30 EURO (02-12 YAŞ 15 EURO)

Pjama evleriyle ünlü Costa Nova’ya da fotoğraf çektikten sonra, Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen, kanalları ünlü Aveiro’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. 
Dahil Olan Hizmetler; Ulaşım + Rehberlik

SANTIAGO DE COMPOSTELA TURU 80 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)

Santiago; Katolik Hristiyan Alemi için Kudüs ve Roma’dan sonra üçüncü önemli şehir ve haç yolunun sonlandığı yerdir. İsa’nın on iki havarisinden biri olan Aziz Yakup nam-ı diğer Santiago, Kudüs’te idam edildikten sonra diğer iki havari tarafından İspanya’ya getirilir. İnanışa göre bundan yüzyıllar sonra bir keşişe gökten bir yıldız gösteriliyor. Keşiş mezarın yerini bulduktan sonra Asturias Kralı II.Alfonso’da buraya Santiago de Compostela Katedrali’ni yaptırıyor. Compostela ise; “Yıldızlar Bölgesi” anlamına gelir. Aziz Santiago sonsuz uykusuna burada yattığı için, burası yıldızlar bölgesi olarak kabul edilir ve tam adıyla Santiago de Compostela olarak anılır.
DahilOlan Hizmetler; Ulaşım+ Rehberlik

GUIMARAES & BOM JESUS DO MONTE & BRAGA TURU 70 EURO (02-12 YAŞ 40 EURO)

Portekiz kralı olan D.Afonso Henriques’in yaşadığı, ana üst olarak kullandığı, gerçekleştirdiği fetihlerde kilit rol oynayan ve alışılagelmişin dışında şehrin merkezinde inşa edilmiş  Guimaraes Kalesi’ni gördükten sonra, orta çağ’ın dokusunu günümüze kadar tüm canlılığı ile korumuş olan Guimaraes’ten ayrılarak Bom Jesus do Monte’ye hareket ediyoruz. 1784-1857 yılları arasında Carlos Amarante tarafından neoklasik tarza çevrilmiş Bom Jesus Katedrali’nin önünde ki labirent olarak tabir edilen şaşırtmalı merdivenlerle aşağı inidikten sonra Braga’ya hareket ediyoruz. Günümüzde Lizbon ve Porto’dan sonra, Portekiz’in 3. büyük şehri ve dini başkent olması sebebiyle neredeyse Braga’nın her yerinde irili ufaklı kilise veya şapellere rastlamak mümkündür.
Dahil Olan Hizmetler: Ulaşım + Rehberlik

Önemli Not:

Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

TÜRK HAVA YOLLARI
TK1755 İSTANBUL-LİZBON 07:35-10:30
TK1450PORTO-İSTANBUL 15:45-22:15

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (yeni Havalimanı) – Lizbon gidiş, Porto – İstanbul (yeni Havalimanı) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Lizbon’da 3 gece, Coimbra’da 1 gece ve Porto’da 3 gece olmak üzere belirtilen kategorideki otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı (7 continental kahvaltı) konaklama
 • Havalimanı – otel – havalimanı ve tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik  Lizbon, Coimbra ve Porto şehir turları
 • Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Konaklama vergileri
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
 • KDV
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları.
 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Dahil olduğu açıkca belirtilmemiş her türlü hizmet
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Seyahat iptali nedeniyle tazminat başvurularında uygulanacak sigortalı katılım payı(muafiyet) %20 oranındadır.Teminat detayları sigorta şartnamesinde yer almaktadır.. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına,ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.

**Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.

**Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.

**Triple odalarda (3 kişilik oda: Çift kişilik yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed (çekyat) olup, standart yataklardan daha küçüktür.

**Triple odalar (3 kişilik) müsaitliğe bağlı olarak verilmektedir. Müsaitlik olduğu takdirde 3 kişilik oda rezervasyonu yapılır. Triple odalar ek yatak sebebi ile daha küçüktür.

**Tek kişilik odalarda (single oda) yatak tek kişilik olup, iki kişilik yatak içermemektedir.

**Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.

** Otellerde genellikle check in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)

**Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**Uçaksız olarak tura dahil olan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turuna katılamama durumu da söz konusu olabilir. Farklı uçuş kullandıkları takdirde grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır. Bu durum önceden Nişantaşı Travel’a bildirilmelidir.

**Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

***Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**Nişantaşı Travel, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Nişantaşı Travel’ın sorumluluğunda değildir.

**Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.

**Bazı programlarımız birkaç alternatifli oteller bazında sunulmaktadır. Birden fazla otel seçeneği olan programlarımızın rehber ve transfer aracı aynı olabilir.

**Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

** Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz, biletleri kesildikten sonra havayolunun (üyeliğinizin bulunduğu havayolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemlerini gerçekleştirebilir. Programın grup biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz. Programlarımızdaki her uçuş için mil garantisi verilmez.

**Programlarda belirtilen uçuş saatleri havayolları tarafından bildirilen saatlerdir. Özel seferlerle düzenlenen turlarımızda uçak saatleri 48 saat öncesine kadar değişiklik gösterebilir. Nişantaşı Travel havayolu ile misafir arasında aracı konumundadır. Havayolundan kaynaklı gecikme, iptal, havaalanı ve havayolu değişikliği, kapasite üzerinde satış yapılması, hizmet aksamaları vb. gibi durumlardan Nişantaşı Travel hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

**Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

**Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

** Nişantaşı Travel force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir